EN | TR

Müdür Mesajı

                                                                               
Sevgili Öğrenciler,

Tarsus Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne hoş geldiniz. Enstitümüz, sahip olduğu yüksek nitelikli ve çalışkan akademik ve idari personeli ile bilimsel düşünceyi temel alan, girişimci, yenilikçi, sosyal sorumluluk sahibi ve farkındalık yaratan bilim insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.  Bu amaçla, her gün yeni bir aşama kaydeden genç Tarsus Üniversitesi bünyesinde, dünya çapında saygın bir kurum olmayı amaçlayan enstitümüz, sürekli daha iyiyi hedefleyen saygın bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Enstitümüz bünyesinde, 9 doktora ve 22 yüksek lisans programı olmak üzere 31 program bulunmaktadır. Gelişen üniversitemizin akademik yapısına paralel olarak, program sayısı ve çeşitliliği de her yıl zenginleşmektedir. Geleceğe yön veren bilim insanları yetiştirme idealine sahip öğretim üyelerimiz,  yüksek kalitede lisansüstü eğitim ve araştırma sağlamayı taahhüt etmektedir.

Enstitümüz, programlarımızdaki tüm alanlarda, keşfetmek için gerekli yaratıcılık ve titizliğe sahip,  farkındalık yaratmaya motive olmuş yüksek vasıflı lisansüstü öğrenciler aramaktadır. Yeni bir akademik yapı ve son teknoloji ekipmanların eklenmesini içeren geniş bir büyüme döneminin ortasında bizimle geleceğe yürümek isteyen, akademik ve bilimsel mükemmelliğe ulaşma fırsatını arayan bütün öğrencilere hayatlarını şekillendirme fırsatını sunuyoruz.

Lisansüstü programlarımız ve araştırma faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmeniz için sizlere programlarımızın web sayfalarını incelemenizi tavsiye ediyorum. Programlarımız hakkında sorularınız varsa, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hepinize başarılar diliyorum…

Doç.Dr. Ayşe ERGİN ÜNAL
Enstitü Müdürü